שגרירי הצלה

אחראי תכנית שגרירי הצלה מטעם משטרת ישראל: אסף תבור
מלווה תכנית שגרירי הצלה מטעם ביה"ס: לינדה קטן
 

תכנית שגרירי הצלה הינה תכנית בהובלתו של אסף תבור, שוטר במשטרת ישראל במטה כפר סבא. בתכנית נחשפים התלמידים לעולם כוחות הביטחון וההצלה. התכנית מורכבת ממפגשים בבית הספר וכן יציאות לסיורים לימודיים במד"א, מכבי אש ומכללה לשוטרים. דרך סיורים אלו לומדים התלמידים כיצד פועלת המערכת מבפנים.
 
ביקור במד"א– מדובר במפגש מחוץ לשעות הלימודים, שבו התלמידים העשירו את ידיעותיהם אודות האופן שבו מנוהלת תחנת מד"א בכפר סבא. בין היתר, הם קיבלו הדרכה מאנשי הצוות, אשר אפשרו להם להתבונן מקרוב על ניידות האמבולנס ועל המכשירים הייחודיים בהם ואף ללמוד כיצד נעשה בהם השימוש בשעת אמת. בנוסף, זכו הילדים לשמוע מפי המתנדבים אודות מקרים ומצבים אותם הם חוו במסגרת תפקידם. התלמידים יצאו גדושי חוויות וחלקם אף ראו עצמם מתנדבים במד"א בהמשך.
ביקור במכבי האש– התלמידים יצאו לסיור לימודי בתחנת מכבי האש בעיר פתח תקווה, במהלך הסיור התלמידים למדו על תחומי האחריות של הכבאים. כמו כן, התלמידים צפו בסרטון מרגש אשר סוקר את ההתרחשויות בשריפה הגדולה בכרמל. בנוסף קיבלו התלמידים את הזכות ללבוש את מדי הכבאים ואף לחוש מקרוב את משאית כיבוי האש. כסיומת מרגשת לסיור הכבאים פתחו לכבוד התלמידים את הסולם הארוך המשמש לחילוצים מגובה רב. 
ביקור במכללה לשוטרים– במהלך ביקור זה התלמידים נחשפו להיסטוריה של המשטרה, בנוסף צפו בחלקים מהסרט השוטר אזולאי, לאחר מכן המשיכו התלמידים לסימולטור המדמה סיטואציה בה שוטר מציל אישה מידי בחור חמוש, הדמיה זו גרמה לריגוש רב בקרב התלמידים וכן הוסיפה להתרגשות האפשרות שניתנה להם להצטלם עם כלי הנשק המשטרתי. בהמשך הסיור נחשפו התלמידים למתקני הכושר הגופני העומדים לרשות המועמדים כיוון וישנו רף כשירות גופנית גבוה למועמדים להיות שוטרים. בסיום הסיור התלמידים למדו על תחום הכלבנות המשטרתית ואף צפו בדוגמא חיה של כלב בפעולה.
כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות