דבר המנהל

‏2 בספטמבר 2019

 

                                                                                                         בית חינוך ע"ש אילן רמון- פותחים שנה רביעית עם מחזור  ד' !       

 

"אתה צריך לדעת מה אתה אוהב לעשות, ולא מה אתה רוצה להיות. כשאתה יודע מה אתה אוהב לעשות, אתה צריך לחפש את התחום או המקצוע שבו תוכל לעשות את מה שאתה אוהב, ואז אתה יודע מה להיות" (אילן רמון)

 

קהילה יקרה,

 

החופשה מאחורינו, מקווה שנחתם, נהניתם וכעת כולם מוכנים לחזור עם כוחות מחודשים, עם השמחה שבלב ורצון לחדש ולהתחדש, לצומח ולגדול, ביחד- איתנו, צוות בית הספר מחכה לתלמידים ולתלמידות בזרועות פתוחות, בסקרנות, עם רצון להמשיך קדימה, להתחיל משהו חדש.

          שכבת ז' הנכנסת, ברוכים הבאים ! אני מזמין אתכם להצטרף אלינו, משפחת אילן רמון. ביחד נמשיך לחתור ליצור בית ספר, חברה, מתוקנת וצודקת, ערכית וכזו החותרת להישגים ולהגשמה עצמית. השנה נמשיך כפי שעשינו מאז הקמתנו לפני כשנתיים ונפעל לשמירה וליצירת סביבה המאפשרת מוגנות ושוויון הזדמנויות אמיתי לכל באי בית הספר.

אנו מזמינים אתכם/ן להצטרף אלינו ולצעוד עמנו יחד, לסייע לנו להמשיך ולחתור ליצירת חברה מתוקנת, צודקת וערכית.

           בתשע"ט סיימתם והפכתם לבוגרי בתי הספר היסודיים בעירנו  כפר סבא. כעת, אתם מצטרפים כשכבה הצעירה שלנו ואני מבטיח לכם שאנו בחטיבת רמון, נפעל למען תהייה זו נחיתה רכה, בטוחה ונעימה. את השבועות הראשונים נקדיש להיכרות עמכם ובמקביל נכיר לכם את החטיבה, את הארגון, הכללים, המרחבים, התכניות המיוחדות ואת הווי בית הספר, שהחל ממחר בבוקר אתם הופכים לחלק מרכזי ממנו.

בית ספרנו ממשיך להתפתח ולהתחדש, השנה נוספו לנו מרחבים חדשים לסביבת לימודים משתנה, המשכנו לתקשב את בית הספר, שיפצנו, צבענו וסידרנו את המבנים הקיימים, התחדשנו בחדשים, שיפצנו את אולם הספורט, בנינו אודיטוריום חדש וגייסנו צוות איכותי וראוי לקליטת תלמידים חדשים לצד המשך ליווי תלמידי בית ספרנו העולים לח' וט'. השנה אנו צמחנו וגדלנו להיות לחטיבה מאוד גדולה ולצד זה חשוב לי שהמבנה הפיסי יתכתב עם צרכי התלמידים ושהיחס האישי ישמר.

בשבועות והחודשים האחרונים, עיריית כפר סבא, אגף החינוך והחכ"ל עמלו ימים כלילות על על שיפוץ אולם הספורט וסיום בניית בית ספרנו שיכלול, אודיטוריום מכובד וחגיגי, מרחבי למידה מודולריים ועוד "הפתעות".

הורים יקרים, אתם מהווים שותפים לדרך שאנו מתחילים ביחד- אתם הצלע הנוספת בתהליך שהילד/ה שלכם יעבור בביה"ס יחד עם הצוות החינוכי. דווקא במקום הכרונולוגי שהילדים נמצאים – גיל ההתבגרות – הילדים שלכם צריכים אתכם ואנחנו צריכים אתכם עמנו. אתם מוזמנים ליצור קשר עם המחנכים, עם מנהלי/ות השכבה, איתי כמנהל ביה"ס. ערך השותפות מהווה מרכיב מרכזי בבניית  בית הספר ואת ראייתו כאבן שואבת עבור כל הקהילה הנמצאת בזיקה אליו- תלמידים, מורים הורים, הרשות, משרד החינוך, החכ"ל, קרן רמון ועוד. אנחנו נשמח להורים שיכולים לסייע, לעזור, במחשבה, בציוד. אני מבקש מכל הורה שחושב שהוא יכול לתרום במחשבה, בעשייה, לפנות אלינו ונחשוב ביחד איך אנחנו מיטיבים את חטיבתנו הצומחת.

תלמידים יקרים, קצת כללים-  אני רוצה להדגיש ולומר, כי תלמידי ביה"ס חייבים לנהוג מתוך הפנמה של ערך כבוד האדם, כלפי המורים המקצועיים, אנשי המנהלה, המחנכים, צוות הניהול, כלפי כל מבוגר בביה"ס ולא פחות חשוב – בתוכם עצמם. עלינו כמבוגרים, כאנשי חינוך לאכוף ולהבטיח שכבודו של כל אדם באשר הוא אדם ישמר בתוך תחומי ביה"ס. איש כלפי רעהו, תלמידים ומורים כאחד. המשמעת הבית ספרית – היא הבסיס ליצירתה של מסגרת מתפקדת ומקדמת והיא תלויה בהגדרתם של כללים ברורים. קביעת מדיניות אחידה לכל המורים, ההורים והתלמידים, היא מתוך שכנוע אמיתי, כי הכללים נועדו להקל על תפקוד הגורמים במערכת ולא להעמיס ולהגביל. אתם התלמידים, מגיעים מתרבויות למידה והתנהגות שונות ומבתי ספר רבים ומגוונים, מטרתנו לשמור על האינדיבידואלית של כל תלמיד אך ליצור שפה אחת וברורה בנוגע לתרבות ההתנהלות האישית בשטח ביה"ס ומחוצה לו.

אני רוצה לאחל לכולנו שנה טובה, שנה מוצלחת, שנה של עשייה, של עמל משמעותי, שנה של חתירה להישגים, שנה שבה כולנו נרגיש סיפוק עם מה שאנחנו עושים, שנה שבה התלמידים, המורים וכל באי בית הספר ירגישו שבית חינוך ע"ש אילן רמון ממשיך להיות בית, בית משמעותי, בית נעים, בית עם סימן של התקדמות, בית שמיטיב לשמר את הדברים ובודק בצורה מעמיקה, מגיב ומתקן את הטעון שיפור.

אני כאן כדי להקשיב לכם, להרגיש אתכם, את התלמידים, את ההורים.

 

עידו לביא,

מנהל בית חינוך ע"ש אילן רמון- כפר סבא

כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות